Kuidas armastus kaamera vastu alguse sai

See, mida kaamerasilma vaadates näeb, hakkas mind huvitama juba siis kui sai käidud keskkoolis, 90-ndatel. Tollasel koolil oli selle aja kohta üsna kaasaegne VHS õlakaamera, ilmselt Panasonic. Mäletan, et sain ühel kevadel sellega üles salvestada ühe kooliaktuse. Selle aja kaamerad olid päris rasked ja terve tund õlal hoida ning ühe käega toetada oli päris väljakutset pakkuv. Naha võttis ikka korralikult märjaks:)

Panasonic õlakaamera, ilmselt selline ta oli.
Aeg läks edasi ja ühel hetkel sain ka endale soetada esimene kaamera. Kui aastal 2000 käisin pikemal seiklusel New York`s sai sealne elu ka liikuvasse pilti võetud. Olin lummatud kaamera silma läbi maailma nägemisest ja hiljem lõikasin kokku sellest lühema versiooni. Sel hetkel olid muidugi need võimalused materjali töötlemiseks väga piiratud, eriti kui võrrelda tänapäevaste võimalustega.
Ühel hetkel hakkasid tuttavad täiesti normaalseks pidama, et reisidel oli mul alati kaamera kaasas ning hiljem sai kokku lõigatud videoklippidest meeleoluka mälestuse. Sain sellest perioodist hea kogemuse.
Aeg läks edasi, kaamerad arenesid ja võimalused laienesid. Näiteks nagu nö action kaamerad, mida saab kinnitada jalgratastele, autodele, suusakeppidele, mootorratastele, kiivritele ehk kuhu iganes, mis aitab ideed ellu viia. Olen kirglik jalgrattasportlane ning kasutan igat võimalust. et kaameraga üles võtta erinevatel võistlustel osaleja poolne nägemus. Minu videosid saab näha siit
Kui ilmusid droonid, siis sain kohe aru, et see on minu teema:) Droon aitas mul jalad maast lahti saada ja kõik see, mida nägin, oli vaimustav. Inspiratsioon võttekohtadest ja vaatenurkadest jälitas mind pidevalt ning eneselegi märkamatult olin teinud valmis mõned asukoha videolood. 

Positiivne tagasiside innustas mind edasi tegema ning otsustasin oma kirge ka teistega jagada.

Pakun oma teenust ja oskuseid inimestele, kes sooviks jäädvustada erilisi paikasid, muuta atraktiivsemaks müügikuulutusi või luua meeleolukas videoklipp üritusest. Võimalusi on palju ja piiriks on enda idee!

Põnevate kohtumisteni!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *